the new york review of books – tabutmag forum
The New York Review of Books (ya da NYREV veya NYRB) edebiyat, kültür, ekonomi, bilim ve güncel olaylar üzerine makaleler içeren altı aylık bir dergidir. New York'ta yayınlanan dergi, önemli kitapların tartışılmasının vazgeçilmez bir faaliyet olduğu fikrinden esinlenmiştir. Esquire dergiyi "İngiliz dilinin önde gelen edebiyat-entelektüel dergisi" olarak nitelendirmiştir. 1970 yılında yazar Tom Wolfe ise "Radikal Şıklığın başlıca teorik organı" olarak tanımlamıştır.

The Review, genellikle tanınmış yazarlar tarafından kaleme alınan uzun incelemeler ve denemeler, özgün şiirler, yayınlar ve eleştirel yorumlara konu olan mektup ve kişisel reklam bölümlerine sahiptir.

Dergi 1979'da London Review of Books'u kurdu ve bu dergi kısa süre sonra bağımsız hale geldi. 1990 yılında, 2010 yılına kadar yayınlanan la Rivista dei Libri adlı İtalyanca bir edisyon ortaya çıktı. Dergi, 1999 yılında kurulan New York Review Books adlı bir kitap yayıncılığı bölümüne sahiptir ve bu bölüm klasiklerin yeniden basımlarının yanı sıra koleksiyonlar ve çocuk kitapları da yayınlamaktadır. Dergi 2010 yılından bu yana yazarları tarafından yazılan bir bloga da ev sahipliği yapmaktadır. Dergi 2013 yılında 50. yıldönümünü kutlamıştır. The 50 Year Argument adlı Martin Scorsese filmi, gazetenin ilk yarım yüzyıldaki tarihini ve etkisini belgeliyor.

Robert B. Silvers ve Barbara Epstein, 1963'teki kuruluşundan Epstein'ın 2006'daki ölümüne kadar gazetenin editörlüğünü birlikte yaptılar. O tarihten 2017'deki ölümüne kadar Silvers gazetenin tek editörüydü. Ian Buruma Eylül 2017'de editör oldu ve Eylül 2018'de görevinden ayrıldı. Gabriel Winslow-Yost ve Emily Greenhouse Şubat 2019'da eş editörler oldu; Şubat 2021'de Greenhouse editörlüğe getirildi.