Landscape in the mist – tabutmag forum
Puslu Manzaralar (Yunanca: Τοπίο στην ομίχλη, translit. Topio stin omichli) 1988 yapımı Theo Angelopoulos filmi.

Film, Almanya'da yaşadığına inandıkları babalarını arayan iki çocuğun hikâyesini anlatıyor. Yola çıktından sonra çocuklar, birçok tehlike atlatıyor ve yeni insanlarla tanışıyorlar; bu insanlara bir grup oyuncu da dahil. (Angelopoulos burada önceki filmi Kumpanya'ya bir gönderme yapıyor.) Filmin sonunda, çocuklar bir nehri aşıyor ve umdukları noktaya vardıklarını düşünüyorlar.

Sevgili babacığım,

Sana yazıyoruz çünkü gelip seni bulmaya karar verdik. Seni hiç görmedik ve seni özlüyoruz. Hep senin hakkında konuşuyoruz. Ayrıldığımız için annem çok üzülecek. Onu derinden seviyoruz, sakın sevmediğimizi düşünme ama hiçbir şeyi anlamıyor. Senin nasıl göründüğünü bilmiyoruz. Alexander bir sürü şey söylüyor. Seni rüyasında görüyor. seni çok özlüyoruz. Bazen okuldan eve giderken peşimden ayak sesleri duyduğumu zannediyorum, senin ayak seslerini… Dönüp baktığımda ise orada hiç kimsecikler olmuyor. Sonra, kendimi yalnız hissediyorum.

Sana engel olmak istemiyoruz. Sadece seni tanımak istiyoruz, sonra geri döneceğiz. Bize cevap yazarsan tren sesiyle yap: tatan… tatan… tatan… tatan… İşte buradayım, seni bekliyorum… tatan… tatan…

Voula